O MNIE

Taniec  zawsze był i jest ważnym elementem w moim  życiu. Jednak najważniejszym bodźcem do tańca jest dla mnie muzyka która niczym koło zamachowe wprawia ciało w ruch. Jestem przekonana, że harmonia dźwięków sprawia, że ruch wychodzi z samego wnętrza, naszego serca. Poprzez cudowną muzykę zabiorę Was w miejsca, gdzie doświadczymy nie tylko radości i zachwytu, ale także zadumy i duchowego połączenia ze wszechświatem. Muzyka  etniczne z takich krajów jak Serbia, Bułgaria, Armenia, Rosja będzie przeplatana z współczesnymi utworami , obok których nie można przejść obojętnie i nie zakołysać ciałem.

Dlatego ciągłe moje uczestnictwo w wielu warsztatach różnych stylów tanecznych /taniec klasyczny, stepowanie , flamenco , taniec towarzyski, /.

Od roku 2008 na stałe związana jestem z tańcem etnicznym i pozytywną energią tanecznego kręgu.

Od sześciu lat jestem Prezesem Stowarzyszenia AJDE-JANO , które jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu tańców w kręgu w Bydgoszczy, na którym gościmy najlepszych instruktorów z kraju i zagranicy.

Od 2012r. prowadzę zespół „Taneczny Krąg” na Politechnice Bydgoskiej Trzeciego Wieku oraz grupę w

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Moim mottem który mnie obecnie napędza to „roztańczyć Bydgoszcz, „. Z doświadczenia wiem jak bardzo, poprzez piękną muzykę etniczną i dołączonych do niej często prostych kroków,  sięgamy nie tylko do naszych korzeni, ale także odkrywamy w inny sposób swoja kobiecość.

Tańce których uczę to głównie tańce etniczne   z przepiękna muzyką z całego świata . Miedzy innymi tańce rosyjskie, izraelskie, greckie , cygańskie, armeńskie i wiele,  wiele innych.

Moimi nauczycielami byli:

Lynn Frances z Ośrodka Hartcentre /Wielka Brytania/,

Irena Konachowicz – Wrocław

Joanny Zwoleńskiej z ośrodka KINED w Warszawie,

Apostolos Skrekas, – Grecja

Panagiotis Stogidis -Grecja,

Danuta Stogidis – Łódź

Anastazja Wiediernikowa -Ukraina,

Marek Czarnowski -Tańce Polskie,

Daniel Sandu – Amsterdam,

Vladimir Tanasijević- Serbia.

Katarzyna Witek – Kraków

Monika Leszczyńska – Warszawa

Ira Weisburd – USA

www.tance-wkregu.pl

www.ajde-jano.pl